1962-ben elsőként a Somló hegyen szalagszerű (kordon) támrendszerrel telepítette újra szőlőterületét. 1967 szeptemberében a megalakuló Pápa-környéki Termelőszövetkezeti Szövetség elnökének választották, amelyen belül létrehozta a szőlészeti-borászati szakosztályt. Az általa irányított szövetkezet részben csemegeszőlő, részben borszőlő termesztésre 100 hold szőlőt telepített. Szakmai irányítónak, Dr. Bakonyi Károly szőlőnemesítőt kérték fel, akihez életre szóló barátság fűzte.
1973: A Veszprém megyében működő Mg-i szövetkezeti szövetségek létrehozták a Megyei Mg-i Termelők Szövetségét, ahol jelentős szőlészeti borászati szakmai bázist épített ki, segítve a Balaton-felvidék és a szívéhez oly közelálló Somló szőlészetének borászatának fejlődését.
Közreműködött a képzések, szakmai találkozók szervezésében, a Badacsonyi Kutató Intézet fejlesztésében, a fajtagyűjtemények kialakításában, abban, hogy az egyetemi oktatáshoz szervesen kapcsolódjon a tudományos kutatás.
1984-ben elsőként palackozta saját neve alatt a megtermelt borait. 1985-ben országgyűlési képviselőnek választották. Kezdeményezésére, az 1986-os bortörvény megszünteti a folyó, majd palackozott borok dupla adóztatását, a jövedéki és borforgalmi adók kettősségét. A törvénymódosítás, a kisebb borászatok számára gazdasági értelemben is lehetővé teszi az önálló megjelenést, amivel a magyar borászat fejlődése új irányt vesz.
1989-ben aktív szervezője volt a Magyar Szőlő és Bortermelők Szövetségének, amelynek az megalakuláskor, mint a kistermelők képviselője, alelnöke lett.
A belőle áradó bölcsességgel, a dolgok mögé látó képességével, melyekkel segített megérteni, küzdeni és jobbá tenni a világot, most csendes mosolyával távozott.